субота, 16 листопада 2019 р.

Чому на пожежному щитку відро конусоподібне?

Звичай робити пожежні відра конічними пішов з флоту. Під час пожежі треба швидко опустити відро прив'язане до кінця канату за борт і набрати води. Якщо дно у відра буде плоским воно не відразу потоне. Згадайте як іноді важко набрати води з глибокої криниці. Воно вперто не хоче тонути. З конічним дном цього не відбувається.

«Таке відро не можна поставити на землю, щоб відпочити. А значить, робота не зупиниться ні на секунду ». Можливо, і в цих поясненнях є частка істини. 

Але все-таки пожежні відра роблять у вигляді конусів з інших причин. Річ у тім, що такими відрами зручніше черпати пісок з пожежного ящика (адже вогонь гасять не тільки водою, але і піском). Щоб зачерпнути пісок, треба взятися однією рукою за руків'я відра, а іншою - за його дно. З плоского днища звичайного відра рука в громіздкій пожежній рукавиці зісковзує. Набагато зручніше триматися за кінець конуса. До того ж конусоподібне відро легше занурювати в пожежну бочку з водою і виймати з неї вже наповненим.

Крім того, взимку вода в бочці може перетворитись на лід. Кінчиком конуса пробити його легше. 

Пожежники також стверджують, що з відра-конуса воду можна виплеснути дальше і влучніше, ніж зі звичайного.

Геометричні тіла

Геометричним тілом називають частину простору обмежену сукупністю поверхонь і площин. Необхідною умовою існування геометричного тіла є відсутність розривів між утворюючими це тіло елементами. Вважається, що геометричні тіла заповнені деяким матеріалом, тому, при умовних розсіченнях їх прийнято штрихувати як штрихують метал – тонкими суцільними лініями з нахилом уліво або вправо під кутом 45º до горизонту.
Геометричні тіла можуть бути обмеженими і необмеженими. Прикладами обмежених геометричних тіл у тривимірному просторі є:
  • призма, 
  • піраміда
  • куля
  • конус
  • циліндр 
А необмеженими: 
  • тілесний багатогранний кут, 
  • півпростір,
  •  частина простору, обмежена двогранним кутом (включаючи цей кут) 

Історія стереометрії

Виникнення геометрії сягає глибокої давнини і було обумовлено практичними потребами людської діяльності (необхідністю вимірювання земельних ділянок, вимірювання об'ємів різних тіл і т. д.).
Стереометрія або геометрія в просторі - це розділ геометрії, що вивчає стан, форму, розміри і властивості різних просторових фігур.
Стереометрія - грецьке слово. Воно походить від слів "стерео" - тіло і "метрия" - вимірювати, тобто буквально стереометрия означає "тіловимірювання". Стереометрія, як і планіметрія, виникла і розвивалася в зв'язку з потребами практичної діяльності людини. Про зародження геометрії в стародавньому Єгипті близько 2000 років до н.е. давньогрецький вчений Геродот (V ст. до н.е.) писав наступне: "Сеозоостріс, єгипетський фараон, розділив землю, дав кожному єгиптянину ділянку по жеребу і стягував відповідним чином податок з кожної ділянки. Траплялося, що Ніл заливали ту чи іншу ділянку, тоді потерпілий звертався до царя, а цар посилав землемірів, щоб встановити, на скільки зменшилася ділянка, і відповідним чином зменшити податок. Так виникла геометрія в Єгипті, а звідти перейшла до Греції ". 

Однією з найперших і найвідоміших шкіл була піфагорійская (VI-V вв.до н. Е.), Названа так на честь свого засновника Піфагора. Для своїх філософських теорій піфагорійці використовували правильні багатогранники, форми яких надавали елементам першооснов буття, а саме: вогонь - тетраедр, земля - гексаедр (куб); повітря - октаедр; вода - ікосаедр; весь Всесвіт, на думку древніх, мав форму додекаедра.

В останні століття в геометрії з'явилися нові методи, в тому числі координатний і векторний, що дозволили переводити геометричні завдання на мову алгебри і навпаки. Виникли і розвиваються нові напрямки геометричних досліджень: геометрія Лобачевського, проективна геометрія, топологія, комп'ютерна геометрія і ін. Геометричні методи широко використовуються в інших науках: фізиці, хімії, біології, кристалографії і ін.